معرفی شرکت

معرفی شرکت چینی مقصود

مجتمع تولیدی چینی مقصود با مشارکت شرکت سرمایه گذاری بانک ملی ایران و اتحادیه کارکنان دولت (اسکاد) با ظرفیت اسمی سالیانه (3000 تن ) به صورت رسمی در 15 اسفندماه 1373 افتتاح گردید .

در همان سال آغازین افتتاح ، ظهور یک تکنولوژی نو در گردهمائی مدیران و کارشناسان و متخصصان سراسر کشور در مجتمع نمایش داده شد و برتری های این تکنولوژی در مقایسه با تکنولوژی سنتی گذشته آموزش داده شد . توان نیروهای متخصص و تلاش و همت پرسنل سخت کوش مجتمع باعث شد تا در همان سالهای نخست تکنولوژی استفاده از بال میل های صنعتی تا مرز 100% بازدهی ارتقا یابد . همچنین مصرف مواد خارجی به کمتر از 20% کاهش یابد و اولین لعاب های پخت سریع در مجموعه طراحی گردد . موفقیت شرکت چینی مقصود در پایدار سازی این تکنولوژی در کشور باعث شد که تا سایر شرکت های تولیدی چینی مظروف به این تکنولوژی روی آورده و با کمک و مدد متخصصان این شرکت آن را در میهن اسلامی توسعه دهند .

پیشتازی در تکنولوژی تمام همت جوانان این مرز و بوم نبود بلکه با توجه به نیاز به ارتقاء سطح مدیریت کیفیت در فضای آن روز کشور ، شرکت چینی مقصود اولین سیستم های مدیریت کیفیت (ISO 9001) را در سال 79 پیاده سازی نمود .

استفاده از تکنولوژی پرس های تحت فشار (دوغابی) باعث تنوع بخشی به محصولات گردید به نحوی که ظرفیت تولید با استفاده از امکانات موجود به 5000 تن در سال افزایش یافت . پیشرفت های بی نظیر متخصصان این شرکت در سال های اولیه باعث شد که در سال 1380 اولین بدنه 100% درصد ایرانی با 45% خاک داخل استان در بدنه چینی سخت بکار گرفته شود .

کاهش 50 درجه ای در دمای پخت با حفظ و ارتقاء کیفیت در راستای کاهش انرژی مصرفی از دستاوردهای این مجموعه بوده است . با به روز رسانی تکنولوژی طراحی و ساخت قالب های پرس ایزواستاتیک در همان سالها باعث تنوع بخشی به محصولات و قطع وابستگی ها در این زمینه گردید.

حفظ استاندارد های مدیریت کیفیت، ارتقاء استاندارد های محیط زیست و همراهی پرسنل مجموعه باعث گردید که با استفاده حداکثری در مواد اولیه داخل کشور که خود از خروج مقدار زیادی ارز از کشور جلوگیری می کند این مجموعه با کیفیت 95% مطابق استانداردهای ملی ایران علی رغم تمام مشکلات موجود به فعالیت خود هر چه باشکوه تر ادامه دهد.

این مجتمع همیشه در نظر داشته که جز اولین های صنعت چینی مظروف کشور باشد . خطر پذیری فضای باز اطلاعاتی و فشردن دست همکاری و همراهی متخصصان ، دانشجویان و دانش پژوهان و بها دادن به ایده های آنان همیشه به عنوان یک باور در ارتقاء این مجموعه نقش داشته است و هیچگاه از انتشار این تجربیات و در اختیار قرار دادن تجربه متخصصان خود دریغ ننموده است به نحوی که در سال 1378 اولین مجموعه کتاب ” تولید چینی مظروف به روش پرس ایزواستاتیک ” و در سال 1394 ” تکنولوژی تولید چینی بهداشتی ” در این مجموعه به چاپ رسیده است .

چشم انداز

در زماني كه همه چيز در حال تغيير است، به آساني مي‌توان فكر كرد كه قوانين بنيادين كسب و كار نيز بسرعت تغيير خواهند يافت.

ارزش‌هاي محوري سازمان و مديريت سازمان بر اساس اين ارزشها مي‌تواند راهنماي بسيار خوبي جهت رشد و ادامه حيات سازمانها در شرايط كنوني كسب و كار باشد.

اين چنين سازمان‌هايي، به عنوان واكنش در برابر تغييرات محيطي، ارزش‌هاي محوري خود را تغيير نمي‌دهند، بلكه در صورت لزوم سعي مي كنند محيط خود يا ساختار هاي قبلي خود را تغيير دهند، تا بتوانند ارزشهاي سازمان خود را حفظ نمايند.سازمان هايي كه رفتارشان حاصل تصميم و انتخاب آگاهانه خودشان و مبتني بر ارزش هاست نه ثمره اوضاع و شرايط – كه واكنشي مبتني بر احساس است – آنها سازمان هايي عامل، موثر و مسئوليت پذيرند.

شرکت چینی مقصود هلدینگ چند رشته‌اي معتبر، کارآمد و متعهد به ذی نفعان که با بهره گیری حداکثری از فرصت‌های اقتصادی و هم افزایی در شرکت‌های زیر مجموعه از منظر شاخص‌هاي بازدهی در میان ده شرکت برتر ایران قرار گیرد.

اهداف

بهبود سطح کیفی محصولات

تخصیص منابع مالی در جهت ارتقا سطح کیفی محصولات

افزایش تنوع محصولات بر اساس بدنه و طرح های مختلف  مطابق با خواسته مشتری

افزایش رضایت مندی مشتری، پایه تبادلات تجاري ما بوده و چشم انداز مقصود ما مقصود شماست اساس راهبردهاي سازمان است.

کاهش شکایات و تسریع در فرایند رسیدگی به شکایات مشتریان

ارتقا سطح علمی و صلاحیت کارکنان

پيشگيري از آلودگي محيط زيست، مصدومیت و بیماری ناشی از کار مقدم بر هر فعاليتي است.

رعايت قوانين و مقررات مرتبط با فعاليت هاي جاري و آينده شركت وظيفه همه بخش ها است.

اینجانب با اعلام رئوس خط مشی از همکاران خود می خواهم ضمن ارتقا کیفیت و رعایت  مسائل محیط زیستی و ایمنی و بهداشت  وحقوق مشتریان در حفظ و نگهداری این سیستم کوشا  باشیم .